Ako prežiť koronavírus

Pridané: 22.03.2020
|
Dr.Karim

Náš život sa zmenil za týždeň k nepoznaniu. Väčšina našich istôt je preč, nevieme čo bude zajtra, nevieme čo bude dnes, nevieme čo bude za hodinu. Naše obchody a účty sú prázdne, sme fyzicky aj ekonomicky zraniteľný.

Na sociálnych sieťach sa menia statusy na „ som doma“, nosíme rúška, rukavice a vyhýbame sa jeden druhému. Aký to bude mať dosah na našu psychiku? Nevieme. Človek je však tvor spoločenský. Potrebujeme prítomnosť druhých ľudí, potrebujeme vzájomnú interakciu. Preto je veľmi ťažké dodržať aktuálne nariadenia, ktoré sú však nesporne nutné. Informácií máme dosť, len riešení je pomenej.

Čo teda robiť, aby sme sa udržali čo najviac v dobrej fyzickej aj psychickej kondícii?

Väčšina ľudí si kúpi v lekárni Paralen, ktorý môže pomôcť  v období horúčky.  Pozor však nie je ho možné ho užívať nekontrolovane. Dospelý a deti od 15 rokov môže brať max.  2 tablety Paralenu 500 mg naraz ďalšiu dávku môže užiť až po 4 hodinách. Pozor maximálne 8 tabliet denne! Ak horúčka neustúpi po podaní lieku, môžete použiť fyzikálne chladenie  - ľad pod pazuchy a na triesla ( zabaliť ľad do igelitky a do uteráku, neukladať priamo na pokožku ).  V období medzi 2 Paralenmi môže horúčku stiahnuť aj oscillococcinum – homeopatický liek.

Aj pri infekcii koronavírusom však je dôležitejšia prevencia. Nebudem hovoriť o tom, ako sa máte správať, ako sa máte chrániť, lebo tieto informácie „tečú už aj z vodovodu“.

Chcem Vám odovzdať informácie, o tom ako môžete posilniť svoj organizmus v boji s koronavirusom. Tieto odporúčania vychádzajú z mojich farmaceuticko-medicínskych znalostí a mnohé z nich praktizujem aj ja.

Ráno si premývam nosové dutiny a kloktám hrdlo slanou vodou. Pomôže aj prevarená obyčajná voda so soľou – 9 g kuchynskej soli, ale úplne super je Vincentka. Ako to funguje?

Virus je vlastne parazit. K svojmu životu potrebuje bunku, ktorú najprv rozpozná, prichytí sa na ňu, prenikne do nej, vyzlečie svoj obal a nasyntetizuje si ďalšie vírusy. Slaný kúpeľ môže zabrániť prichyteniu vírusu na bunky sliznice nosa a hrdla.

Na sliznici nosa aj   v iných častiach dýchacej sústavy sa nachádzajú vlásky - cílie, ktoré pomáhanú odstrániť nadbytočný hlien ( mucus ), prach a mikroorganizmy, smerom von z nosu, aby boli vykýchnuté. „Slaný kúpeľ“ nosa a hrdla zlepšuje tento transport, okrem toho aj zvlhčuje sliznicu. Previesť kúpeľ je technicky trošku náročnejšie, ale pomáha to. Tu uvádzam link na video s návodom.

https://www.youtube.com/watch?v=TgsRmkBxWCc

Poznámka: fajčiari teraz máte veľkú motiváciu prestať fajčiť! Fajčenie poškodzuje až zničí vlásky v dýchacom systéme, uľahčí tým, aby tam vírus zotrval dlhšie,  prichytil sa na sliznicu a prenikol do buniek. Nikdy nie je neskoro prestať fajčiť!

Teraz vám prezradím, čím si posilňujem imunitu a prečo.

Reishi

Užívanie Reishi  s kávou sa pre mňa sa už stalo rituálom. Reishi je najliečivejšia huba na svete.  Obsahuje 50 kancerostatických glykanov, ktoré pôsobia podporne proti rastu nádorových buniek. Z týchto glykanov vyzdvihnem len betaglukan, ktorý má imunomodulačný účinok.

Reishi obsahuje aj triterpény,  látky, ktoré majú  aj antivirotický účinok. Účinkujú proti vírusu chrípky aj herpesu. Triterpény sú druhotné metabolity, ktoré nie sú pre rast huby bezprostredne nevyhnutné. Vytvárajú sa v plodniciach ako ochrana pred prostredím. Koľko ich huba obsahuje je do značnej miery závislé od kultivačných podmienok. Kvalitnejší výrobcovia reishi cielene vytvárajú podmienky, kedy je huba „prinútená“ produkovať vyššie množstvo triterpénov.

Čaga.

Čaga je parazitujúca huba, ktorá rastie na breze. Breza sa snaží zbaviť svojho parazita. Tlačí do čagy všetky svoje biologické aktívne látky,  triterpény – ( betulín, inotodiol ) a antioxidanty, aby sa jej zbavila. V boji čaga a breza vyhráva vždy čaga, ktorá natiahne všetky biologicky aktívne látky do seba. Pôsobí proti vírusom chrípky, herpesu a ako jediná huba má pozitívny účinok na niektoré nádory mozgu  (Lull, 2005).

Vitamín C

Ja uprednostňujem vitamínom C z bohatých prírodných zdrojov ako sú šípky, acerola a rakytník. Vďaka tomu je ľudským organizmom lepšie vstrebávaný. Vitamínom C nie je možné sa predzásobiť, preto je potrebné ho dopĺňať každý deň. Vitamín C podporuje obranyschopnosť organizmu, nervový systém a prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania

Kolostrum

Určitá skupina našich bielych krviniek B – lymfocyty vytvárajú protilátky – imunoglobulíny, ktoré kolujú v krvi,  prechádzajú do rôznych telových výlučkov, viažu a zneškodňujú cudzie látky. Imunoglobulín A - IgA sa nachádza hlavne na povrchu slizníc ( nos, dýchacie cesty, črevo )  a v rôznych sekrétoch, kde bráni vniknutiu infekčných častíc do organizmu. 

Imunoglobulíny IgA, IgG si do tela môžeme dodať formou teľacieho alebo kozieho kolostra.

Kolostrum je produkt mliečnych žliaz cicavcov, prvá forma materského mlieka, ktorá sa produkuje hneď po pôrode (potom sa mení na normálne materské mlieko). Preto užívanie kolostra má nesporne miesto v tejto vírusmi exponovanej dobe (A. W. Jones, 2019).  

Vitamín D

Vitamín D posilňuje imunitný systém a aktivuje najmä vrodenú imunitu a biele krvinky tkz. „prirodzené zabíjače“ (NK-bunky) v krvi, ktoré pôsobia proti vírusom aj nádorovým bunkám.

Samozrejme nemenej významná je úloha vitamínu D pri vstrebávaní vápnika. Na základe najnovších štúdií sa odporúča užívať vitamín D vždy s vitamínom K2, aby sa vstrebaný vápnik z krvi uložil do kostí a nie do mäkkých tkanív ( mozog, šľachy, obličky, cievy ) (Diane L. Kamen, 2011).

Verím, že tento článok vám pomôže zorientovať sa, ako môžete bojovať proti koronavírusu.

V nasledujúcom článku sa budem venovať tomu, ako pôsobia všetky dnešné zmeny na našu psychiku a ako si zachovať duševné zdravie v tejto ťažkej dobe.

 

 

A. W. Jones, D. S. (2019). The effects of bovine colostrum supplementation on in vivo immunity following prolonged exercise: a randomised controlled trialA. Eur J Nutr. , 58(1), s. 335–344.

Carrg, A. M. (2017 ). Vitamin C and Immune Function. Nutrients.(11), s. 3;9.

Diane L. Kamen, V. T. ( 2011). Vitamin D and molecular actions on the immune system: modulation of innate and autoimmunity. J Mol Med (Berl), 88(5), s. 441–450.

Lull, C. J. (2005). Antiinflammatory and Immunomodulating Properties of Fungal Metabolites. (2), s. 63–80.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2016 - 2022 © drkarim.eu